Londyn: Ruszył przetarg na przebudowę Olimpijskiego

źródło: Building.co.uk

Londyn: Ruszył przetarg na przebudowę Olimpijskiego Niezależnie od podpisania lub niepodpisania umowy z West Ham United, LLDC przystąpiło do poszukiwania projektanta, menedżera i wykonawcy. Jego zadaniem będzie przebudowa Stadionu Olimpijskiego w Londynie – czytamy na Building.co.uk.

Reklama

Przypomnijmy, że na początku grudnia wskazano West Ham jako preferowanego gospodarza dla Stadionu Olimpijskiego. Decyzja London Legacy Development Company (LLDC) była oczekiwana od dawna, ale jeszcze nie przesądza o przejęciu areny Igrzysk 2012 przez „Młoty”. Klub ma czas do końca lutego na podpisanie umowy z LLDC. Jeśli do tego nie dojdzie, jest możliwe zarządzanie obiektem bez jakiegokolwiek stałego gospodarza.

Niezależnie od decyzji, w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pojawiło się już ogłoszenie o przetargu na projekt, zarządzanie oraz wykonanie przebudowy Stadionu Olimpijskiego. Gigant ma zostać zmniejszony do 60 tys. miejsc, otrzymać szerszy dach oraz stałą infrastrukturę cateringową i biznesową.

O zadanie mogą się starać wyłącznie firmy lub konsorcja, które w ostatnich trzech latach wykazały obroty rzędu 700 mln funtów (ok. 3,5 mld zł). LLDC liczy, że w pierwszym etapie uda się wybrać pięciu kandydatów, z którymi spółka będzie rozmawiać. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 32 miesiące.

Reklama