Łódź: Ruszyło drugie podejście do PPP dla Widzewa

źródło: PrzegladSportowy.pl

Łódź: Ruszyło drugie podejście do PPP dla Widzewa Zgodnie z zapowiedziami dziś wystartowała druga już procedura wyboru partnera prywatnego dla budowy stadionu Widzewa. Czy tym razem się uda? Miasto trzyma się swoich postanowień.

Reklama

Tak jak przewidywano pod koniec listopada, dziś rozpoczęła się druga procedura wyboru inwestora, który pomógłby sfinansować budowę stadionu dla Widzewa w zamian za szerokie funkcje komercyjne i możliwość zarabiania na stadionie.

nowy stadion dla Widzewa?- Pani prezydent podpisała już stosowne dokumenty. Jeszcze dziś informacja o rozpoczęciu nowego postępowania „zawiśnie” na stronie magistratu i w biuletynie Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że do 24 stycznia zgłoszą się wszystkie firmy, które wycofały się z poprzedniego postępowania lub spóźniły się ze złożeniem swojej oferty. Najbardziej liczymy na udział w postępowaniu firmy Hellmich, która wcześniej mówiła, że jest zainteresowana budową stadionu – powiedział PAP rzecznik prasowy prezydenta Łodzi Marcin Masłowski.

Właśnie do 24 stycznia można zgłaszać swoje zainteresowanie, a później rozpoczną się negocjacje z chętnymi firmami. Miasto zakłada, że zakończą się w ok. 3 miesiące, ale nie ma sztywnej daty z uwagi na dynamikę procesu.

Pojawia się jednak pytanie, czy powtórka z procedury może zakończyć się sukcesem. Pierwsze rozmowy spełzły na niczym mimo trzech zainteresowanych. Nieoficjalnie mówiło się, że miasto musi dołożyć dopłaty do funkcjonowania nowego obiektu po wybudowaniu, a tymczasem o tym wciąż nie ma mowy.

- Miasto interesuje wybudowanie stadionu, a więc funkcja czysto sportowa. Dajemy też pieniądze na układ drogowy wokół obiektu. Inwestora z kolei najbardziej będzie chyba interesowała funkcja komercyjna, z której ten stadion będzie później utrzymywany. Bo miasto nie będzie do niego dokładało i dotowało utrzymania obiektu – wyjaśnił Masłowski.

Reklama