Anglia: Hull City rozważa wyprowadzkę z KC Stadium

źródło: BBC.co.uk; autor: michał

Anglia: Hull City rozważa wyprowadzkę z KC Stadium Po nieudanej próbie wykupienia stadionu od miasta egipski właściciel Hull City zamierza rozejrzeć się za miejscem pod nowy obiekt. Warunek jest jeden – awansować z powrotem do Premier League.

Reklama

Kiedy Assem Allam przejmował Hull w grudniu 2010, klub był średniakiem Championship pomimo chwilowej przygody z Premier League (2008-10) i miał 35 mln funtów długów. Dziś długów nie ma, a „Tygrysy” są na najlepszej drodze, by wrócić na salony angielskiej piłki – są na czwartym miejscu z dużymi szansami na awans.

Niewykluczone, że wywalczenie awansu będzie oznaczało rozbrat z KC Stadium. Jak na ironię ta wiadomość pojawia się właśnie teraz – dziś mija 10 lat od pierwszego meczu City na tym obiekcie.

- Nie widzę przyszłości klubu na KC Stadium. Jeśli wygramy awans, mamy inne plany – powiedział wczoraj Allam w BBC Radio Humberside.

Decyzja Egipcjanina to wynik m.in. braku porozumienia z władzami miasta. Hull nie chciało zgodzić się na jego plan rozwoju stadionu. Allam liczył, że wykupi miejski obiekt dla swojego klubu, rozbuduje go do nawet 40 tysięcy, a wokół zbuduje sportowe miasteczko. – Nie ma dla mnie przyszłości na KC Stadium, jeśli nie możemy mieć go na własność. Nie rozbudowuje się domu, jeśli tylko się go wynajmuje – skwitował Allam.

Nie jest jeszcze jasne, gdzie egipski właściciel chciałby osadzić klub w razie awansu. Niewykluczone, że jego zapowiedź ma wpłynąć na miasto, któremu bez wpływów od Hull City ciężko byłoby utrzymać obiekt na odpowiednim poziomie.

Reklama