Legnica: „Świeczki” będą w kwietniu

źródło: e-legnickie.pl

Legnica: „Świeczki” będą w kwietniu Wykonawcy zapewniają, że termin ma spory zapas. Bo choć trzeba jeszcze zaprojektować i wykonać maszty oświetleniowe, to prace na samym stadionie nie przekroczą dwóch miesięcy – czytamy na e-legnickie.pl. Od maja będzie można robić transmisje HD.

Reklama

Każdy z czterech masztów oświetleniowych na Stadionie Orła Białego będzie miał 42 metry wysokości. Dzięki natężeniu oświetlenia 2000 lux na obiekcie będzie można prowadzić transmisje w high definition.

Kiedy? Już od 30 kwietnia. Wykonawcy zapewniają, że czasu mają wystarczająco dużo i termin zapisany w umowie nie jest zagrożony. – Jeżeli warunki pogodowe są odpowiednie, to proces, w sensie wykonawczym, trwa dwa miesiące. Oczywiście wcześniej trzeba zaprojektować i wykonać maszty, a to dodatkowy czas. Termin na pewno jednak nie jest zagrożony – mówi dla e-legnickie.pl Jarosław Łoposzko z firmy Profi-Light, powiązanej z wykonawcami.

Inwestycja na pierwszoligowym obiekcie będzie kosztować władze Legnicy 2,7 mln zł, ale jest konieczna w związku z podniesieniem wymogów licencyjnych i koniecznością posiadania lamp na zapleczu Ekstraklasy.

Reklama