Austria: Rapid Wiedeń się wyprowadza

źródło: kleinezeitung.at

Austria: Rapid Wiedeń się wyprowadza Miała być modernizacja istniejącego stadionu, ale okazała się droższa od budowy od podstaw o ponad 40%. Dlatego Rapid zamierza przenieść się na zupełnie nowy stadion. Być może już w 2014 roku – podała „Kleine Zeitung”.

Reklama

Powstały w 1977 i przebudowany w 2001 roku Gerhard-Hanappi-Stadion nie spełnia oczekiwań najpopularniejszego klubu Austrii. Od 2008 roku nieprzerwanie Rapid jest jedynym zespołem austriackiej ekstraklasy, którego średnia widownia nie spada poniżej 15 tysięcy na mecz. To wynik o tyle dobry, że z pojemnością zaledwie 18,5 tys. aktualny obiekt nie daje możliwości na wypracowanie nadwyżki w najważniejszych meczach.

Najważniejsze spotkania oglądałoby z powodzeniem ponad 20 tys. widzów, jednak nie ma takiej możliwości. Dlatego od kilku lat klub analizował możliwość rozbudowy istniejących trybun do ok. 25 tysięcy miejsc.

Okazuje się jednak, że taka inwestycja byłaby bardzo kosztowna. Wzrost pojemności wiązałby się z wydatkiem rzędu nawet 65 mln €. Tymczasem za nowy obiekt o takich rozmiarach klub mógłby zapłacić już od 45 mln € w górę. Dlatego prezydent Rapidu Rudolf Edlinger poinformował, że klub zamierza się wyprowadzić. Na obecnym stadionie miałby grać do końca sezonu 2013/14, a w połowie 2014 przeprowadzić się na nowy. To jeszcze nie sztywny harmonogram, ale decyzja o porzuceniu „Hanappi” jest oficjalna.

Reklama