Tarnów: Stadion Unii doczeka się modernizacji?

źródło: DziennikPolski24.pl

Tarnów: Stadion Unii doczeka się modernizacji? Nowe rozdanie unijnych pieniędzy ma być szansą dla największego miejskiego stadionu. O realizacji marzeń z 2004 roku trudno mówić, ale być może uda się pozyskać spore pieniądze na poprawę obiektu – pisze „Dziennik Polski”.

Reklama

Przypomnijmy, że w 2004 roku przedstawiono dwie wizje Pracowni Orlen Projekt na przyszły wygląd żużlowego stadionu w Toruniu. Pierwsza i ambitniejsza zakładała pojemność aż 35 tys. miejsc i zadaszenia obejmującego również tor. Druga, tańsza, to o 10 tys. mniej miejsc i tylko częściowe zadaszenie.

Żadna z nich nie doczekała się jednak realizacji, a w tym roku władze Tarnowa zamiast milionów inwestują niespełna 100 tys. w nowe krzesełka, by dostosować "Jaskółcze Gniazdo" do wymogów... 3 ligi piłkarskiej (nominalnie II Ligi). W budżecie na 2013 rok też pieniędzy jest jak na lekarstwo – maksymalnie 200 tys. zł.

Za to od 2014 rozpoczynają się marzenia o poprawie sytuacji. Na razie tylko marzenia, ponieważ na konkrety za wcześnie. Jednak nowa pula środków unijnych (na lata 2014-2020) to szansa na uzyskanie zewnętrznego wsparcia dla miejskiej kasy.

Tarnów złożył już swoje pomysły na projekty dofinansowywane z Subregionalnego Programu Rozwoju w latach 2014-2020. Miasto liczy na 150 mln zł na „rewitalizację zdegradowanych przestrzeni miejskich”. Pieniądze miałyby zostać podzielone na budowę amfiteatru i hali widowiskowej, a także modernizację Domu Sportu w Mościcach i stadionu żużlowego. Taki podział nie daje nadziei na budowę drugiej Motoareny, ale przy wkładzie własnym można oczekiwać, że sukces takiego projektu będzie oznaczał solidną renowację istniejącego obiektu.

Reklama