Świnoujście: Rozbudowa rok po terminie i wciąż się opóźnia

źródło: własne

Świnoujście: Rozbudowa rok po terminie i wciąż się opóźnia W sierpniu władze miasta zapewniały, że przetarg będzie „na dniach”. Wystartował dopiero 1 października. Jest prawie pewne, że Flota nie rozpocznie rundy wiosennej przy gotowym stadionie.

Reklama

Przypomnijmy, że nowe postępowanie było konieczne, ponieważ wykonawca wyłoniony za pierwszym razem zbankrutował przed ukończeniem prac. Nie zdążył w pełni wykonać budynku technicznego i sektora VIP w sercu trybuny. Brakuje też nagłośnienia, a system identyfikacji i kontroli dostępu nie jest kompletny.

Jak zapewniały miejskie władze w rozmowie ze Stadiony.net pod koniec sierpnia, przetarg miał wystartować „na dniach”. Tak się nie stało. Dopiero na początku bieżącego tygodnia pojawiło się ogłoszenie w tej sprawie.

Otwarcie ofert nastąpi najwcześniej 19 października (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem). Ale prawdziwy problem to data zakończenia prac. Przetarg przewiduje, że wykonawcy mają ukończyć je do 29 marca. To o rok później niż pierwotnie miała być gotowa nowa trybuna i nie przed rozpoczęciem, a już w trakcie rundy wiosennej. Co prawda Flota ma rozegrać dwie pierwsze wiosenne kolejki na wyjazdach, ale trzecia wypada jeszcze przed zakończeniem prac – 24 marca.

Kolejne problematyczne kwestie dla działaczy Floty to brak sztucznego oświetlenia i podgrzewanej murawy, które nie są objęte ogłoszonymi dotąd przetargami, a są wymagane przepisami licencyjnymi.

Reklama