Rosja: Budowa stadionu Spartaka w dobrym tempie

źródło: własne

Rosja: Budowa stadionu Spartaka w dobrym tempie Kontrola placu budowy wykazała, że są uchybienia, ale niewielkie. Za to trybuny rosną w odpowiednim tempie. Zachodnia i północna trybuna są już ukończone w 85%.

Reklama

Ciąg dalszy dobrych wiadomości dla moskiewskiego Spartaka. Po tym, jak w sobotę jego nowy stadion znalazł się na liście gospodarzy Mundialu 2018 ogłoszonej przez FIFA, teraz budowa jest dobrze oceniana.

Plac robót na północy rosyjskiej stolicy był wizytowany przez nadzór budowlany. Podczas wizyty znaleziono kilkadziesiąt uchybień, ale nie były to problemy znaczące i ogólna ocena jest pozytywna. Po wizycie wczoraj opublikowano komunikat na temat stanu prac. Konstrukcja żelbetowa jest ukończona w 85% (trybuny północna i zachodnia), 80% (wschodnia) i 70% (południowa).

Wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie uruchomiony zgodnie z planem, czyli pod koniec 2013 roku. Nie będzie wtedy jeszcze w pełni wyposażony, to ma nastąpić w pierwszym lub drugim kwartale 2014. Dzięki pojemności ok. 42 tys. miejsc obiekt wart 340 mln $ (ok. 1,1 mld zł) będzie mógł organizować mecze grupowe Mistrzostw Świata, Euro czy finał Ligi Europy.

Reklama