Katar: Budowa pierwszego stadionu w przyszłym roku

źródło: ArabianBusiness.com; autor: michał

Katar: Budowa pierwszego stadionu w przyszłym roku Przygotowania do Mundialu 2022 rozpoczną się na budowie Education City Stadium – to pierwszy obiekt, który będzie budowany już w 2013 roku. Ale na tym nie koniec, bo pięć kolejnych posuwa się naprzód – pisze ArabianBusiness.com.

Reklama

Władze kluczowych instytucji Kataru spotkały się niedawno w celu podpisania porozumień o organizacji Mistrzostw Świata 2022. Umowy między Najwyższym Komitetem Kataru 2022 a pięcioma innymi spółkami (Qatar Rail, Ashghal, Kahramaa, Aspire Zone Foundation oraz Qatari Diar) mają pomóc w organizacji, a w symbolicznym sensie pokazują zjednoczenie emiratu w przygotowaniach.

Przy okazji spotkania padły pierwsze konkrety na temat nowych stadionów. Wiadomo już, że jako pierwszy powstanie nowy Education City Stadium na kampusie uniwersyteckim w Dausze. Jego budowa rozpocznie się w 2013 roku. Choć to opóźnienie względem pierwotnie planowanego 2011 roku, i tak do organizacji imprezy pozostaje aż 9 lat, więc Katar ma ogromny zapas czasu.

Kolejnych pięć projektów jest albo w fazie projektu, albo przetargów. Pierwsze zakończą się przetargi na Al Wakrah Stadium – na zarządzanie projektem w listopadzie, a na doradztwo projektowe w grudniu. Pierwszy z przetargów ruszył również na Al Rayyan Stadium i zostanie rozstrzygnięty na początku 2013 roku.

Reklama