Francja: „Geoffroy” jeszcze urośnie

źródło: Zoomdici.fr

Francja: „Geoffroy” jeszcze urośnie Co prawda nie bardzo, ale dodatkowy sektor dla widowni domknie bryłę obiektu Saint-Etienne i podniesie pojemność do ponad 41 tys. miejsc siedzących. Koszt też wzrośnie – podaje Zoomdici.fr.

Reklama

Jak informowaliśmy przy okazji otwarcia nowej trybuny północnej w Saint-Etienne, przed jej inauguracją pojawił się mer miasta Maurice Vincent i zapowiedział, że zwróci się do radnych w sprawie powiększenia stadionu o kolejny sektor przed Euro 2016.

Chodzi o południowo-wschodni narożnik, który zgodnie z projektem miał być jedyną częścią nowego stadionu bez miejsc dla widzów. Sytuację obrazuje poniższy schemat, gdzie wspomniany narożnik znajduje się w prawym górnym rogu.

Stade Geoffroy-Guichard

Wiadomo już, że ten schemat zdezaktualizował się po ostatniej sesji radnych. 20 września mer przedstawił propozycję zmian w budżecie, a ta została przyjęta. Stadion urośnie o 1135 miejsc kosztem 2,95 mln €. Jak widać wzrost w pojemności jest bardzo niewielki, ale sprawa była ważna o tyle, że kibice dopominali się o domknięcie trybun z ostatniej strony.

Reklama