Anglia: Norwich rozbuduje stadion, ale jeszcze nie teraz

źródło: BBC.co.uk; autor: michał

Anglia: Norwich rozbuduje stadion, ale jeszcze nie teraz Norwich City zleciło lokalnemu uniwersytetowi sprawdzenie, o ile można rozbudować Carrow Road. Klub Premier League chce rosnąć, ale tonuje ekscytację kibiców – jeszcze nie teraz. Relacja BBC.

Reklama

Norwich City zwrócili się do University of East Anglia, by specjaliści ocenili możliwości rozbudowy ich domu – Carrow Road. Klub poznał już efekty badań, ale ponieważ zlecił je prywatnie, ujawnia tylko niektóre szczegóły.

Wiemy więc, że obiekt „Kanarków” miałby urosnąć o ok. 7 tys. miejsc, co dałoby całkowitą pojemność rzędu 34-35 tys. – na poziomie średniej Premier League. I właśnie taki status klub chce osiągnąć, zanim przystąpi do prac. Być solidnym średniakiem i nie bać się spadku to cel nadrzędny, więc teraz Norwich inwestuje przede wszystkim w drużynę.

Kiedy już pieniądze spływające za sam udział w lidze pomogą ustabilizować sytuację (po awansie w zeszłym roku), będzie można rozważyć wydanie ok. 20 mln funtów (nieco ponad 100 mln zł), bo tyle ma kosztować rozbudowa.

Reklama