Nowy projekt: Tak ma wyglądać stadion dla Elbląga

źródło: własne

Nowy projekt: Tak ma wyglądać stadion dla Elbląga Po wielu miesiącach ogólników mamy wreszcie wizualizacje. Jeśli obiekt powstanie w zaproponowanym kształcie, to miasto nie będzie się chyba miało czego wstydzić. Jak myślicie?

Reklama

Elbląg właśnie zaczął szukać inżyniera kontraktu, który zweryfikuje dokumentację projektu. Znalezienie go, jeśli nie pojawią się komplikacje, powinno zająć do 1 października. Później pozostanie wyłonienie wykonawcy i rozruch budowy.

Co powstanie przy Agrykola 8? Na pewno nie zostanie nic z istniejącego stadionu. Zniknie nawet budynek klubowy znajdujący się za nim. Będą za to cztery niezależne od siebie trybuny bez zabudowanych narożników. Łączna pojemność to 5 tys. miejsc, ale z miejscem na rozbudowę. Pełne zadaszenie widzów i sztuczne oświetlenie również są w planie.

Za bramkami, w miejscu dawnych łuków znajdzie się miejsce nie tylko na dwie nieduże trybuny, ale też parkingi za nimi, które przez długi czas pozostawały problemem. Da się bowiem stworzyć łącznie 104 miejsca, a to zdecydowanie za mało, by obsługiwać stadion. Przypomnijmy, że to jeden z powodów, dla których przez pewien czas rozważano budowę w nowej lokalizacji.

Poza samym stadionem powstaną również boiska – naturalne i sztuczne. A w dalszym planie również mniejsze syntetyczne boiska i bieżnia lekkoatletyczna przy gimnazjum.

Kiedy możemy się spodziewać początku budowy? Najpewniej nie w tym roku, a na początku przyszłego. Koszt inwestycji to ok. 35 mln zł, z których 11,8 mln Elbląg otrzyma ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Reklama