Szwecja: HIF myśli, jak zablokować przyjazd Śląska

źródło: PAP; autor: michał

Szwecja: HIF myśli, jak zablokować przyjazd Śląska Mistrz Szwecji ma trudne zadanie – UEFA nałożyła zakaz wyjazdowy na Śląsk Wrocław, ale wielu kibiców i tak najpewniej pojedzie do Helsingborga. Jak i czy uniemożliwić im wstęp?

Reklama

8 sierpnia mecz Helsingborgs IF ze Śląskiem Wrocław. Walka o Ligę Mistrzów to też wyzwanie organizacyjne. Wiadomo już, że Śląsk nie będzie prowadził sprzedaży biletów na to spotkanie, bowiem ma zakaz od UEFA. Centrala piłkarska uznała, że za zamieszki w Podgoricy klub otrzyma karę jednego meczu wyjazdowego bez swoich kibiców i grzywnę 40 tys. €.

Śląsk nie otrzyma biletów dla swoich fanów, ale ci wciąż mogą jechać na własną rękę, zaopatrując się w bilety na sektory miejscowych na Olympia Stadionie. Klub ze Szwecji nie wie jeszcze, jak i czy da się utrudnić taki krok Polakom. Na pewno bezpieczeństwo podczas meczu będzie bardzo istotne.

- Jesteśmy w kontakcie z policją, która zaprosiła polskich funkcjonariuszy, aby wspólnie rozwiązać potencjalne problemy z polskimi kibicami przed, jak i podczas meczu – powiedział rzecznik HIF Frederik Ericsson.

Reklama