Nowy stadion: Stade Océane

źródło: własne

Nowy stadion: Stade Océane Najbardziej niebieski z francuskich stadionów doczekał się otwarcia. Dziś i jutro po raz pierwszy będzie dostępny dla widzów. Zapraszamy na „przedpremierową” wirtualną wycieczkę!

Reklama

Hawr to portowe miasto, więc nawiązanie nowego stadionu do morza nie powinno dziwić. Ani w nazwie, ani w bryle. Ta powstała jako połączenie sił znanego francuskiego biura SCAU i równie znanego brytyjskiego partnera – KSS Group.

Stade Oceane

Zgodnie z wizją architektów dwupoziomowe trybuny mają niebieskie krzesełka, a cała stalowa konstrukcja fasad i dachu została obleczona w niebieską poliwęglanową folię, sprawiającą, że całe zaplecze trybun również mieni się na niebiesko. Dla przeciwwagi niektóre korytarze są jaskrawo czerwone, a punkty gastronomiczne żółto-czarne. Akcenty nie zakłócają jednak całości, która szczególnie efektownie wygląda po podświetleniu nocą.

Stade Oceane

Pierwotnie szacowano, że prace pochłoną ok. 90 mln €, jednak mimo braku opóźnień ostatecznie budżet sięgnął 101 mln €. Od maja obiekt jest zarządzany przez spółkę działającą na rzecz miejscowego klubu piłkarskiego – Havre AC.

Na dwupoziomowych trybunach miejsce znajdzie już dziś 25 tys. widzów. Wieczorem zaplanowano mecz z rosnącym w siłę Lille, a już jutro odbędzie się tu dzień otwarty. Z kolei w sierpniu przyjadą Francja i Urugwaj. Dwie „niebieskie” drużyny zmierzą się w sparingu. Później ruszy piłkarski sezon, w którym HAC będą dysponować jednym z najbardziej imponujących obiektów w Ligue 2.

Reklama