Gorzów: „Jancarz” będzie bezgotówkowy

źródło: Sport.pl

Gorzów: „Jancarz” będzie bezgotówkowy Stal Gorzów wprowadza system płatności bezgotówkowej dla swoich kibiców. Wyrobienie nie będzie darmowe, ale zyski pójdą na cele społeczne. Gotówka nie odchodzi jednak całkiem – pisze Sport.pl.

Reklama

Od 2013 roku na Stadion Edwarda Jancarza będzie można wejść bez papierowego biletu, a zakupy na terenie obiektu zrobić bez gotówki. Wystarczy, że kibic będzie mieć kartę przedpłaconą, której koszt wyrobienia to 5 (dla posiadaczy karnetów) lub 15 zł (dla pozostałych). Koszt kart nabywanych jako karnety na przyszły sezon zostanie wliczony w cenę całorocznej wejściówki, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na produkcję kamizelek odblaskowych dla gorzowskich przedszkolaków w ramach akcji „Bezpiecznie ze Stalą”.

- Karta posłuży jako wejściówka na mecz, ale posiada także również funkcje płatnicze, nie tylko związane z żużlem i Stalą. Transakcje zawierane tą wcześniej zasiloną pieniędzmi kartą będą dawały w punktach partnerskich kibicom rabaty. Jednocześnie pewna część środków będzie zasilała konto klubu. Wielu narzeka na kolejki, szczególnie w punktach gastronomicznych na stadionie. Z kartą i jej funkcją pay pass [do 50 zł], wszelkie transakcje zostaną przyspieszone. Przykładamy ją tylko do odpowiedniego urządzenia i po wszystkim. Tak samo będzie przy wejściu na stadion, gdzie kartę przyłożymy do czytnika i natychmiast będziemy mogli wejść na trybuny – wyjaśnia dla Sport.pl Maciej Zmora, prezes stowarzyszenia Stal Gorzów.

Wprowadzenie kart nie wyprze całkowicie gotówki i biletów papierowych. Na razie bez zmian można będzie robić zakupy również w tradycyjny sposób.

Reklama