Nowy stadion: Lohrheidestadion

źródło: własne

Nowy stadion: Lohrheidestadion Ponieważ Niemcy wygrali swój mecz w grupie, zapraszamy na galerię z kameralnego stadionu w Wattenscheid, dzielnicy Bochum. Po ostatniej modernizacji z 2002 roku wygląda naprawdę przyzwoicie!

Reklama

Lohrheidestadion

Obiekt w dzielnicy Wattenscheid powstał w 1954 roku, ale przez pierwszą dekadę wykorzystywany był do innych dyscyplin sportowych ze względu na swój wielofunkcyjny charakter. Dopiero od sezonu 1965/66 zadomowił się tam zespół SG Wattenscheid 09, który odtąd rozgrywa tu mecze stale.

Stadion przeszedł przez lata kilka modernizacji, ewoluując z niskich nasypów wokół bieżni do obiektu z dwiema zadaszonymi trybunami i sztucznym oświetleniem. Jego całkowita pojemność to dziś 16 233 miejsca, z których 5033 to zadaszone krzesełka.

W 2002 roku odbyła się najważniejsza przebudowa związana z Mistrzostwami Niemiec w Lekkoatletyce. Pochłonęła ona ok. 5 mln € i wtedy właśnie powstała najważniejsza z trybun. Dzięki tej inwestycji i poprawie boiska w 2010 roku, obiekt mógł stać się centrum treningowym podczas kobiecego Mundialu 2011.

Poza Wattenscheid 09 stadionu używają rezerwy VfL Bochum, a przez jakiś czas grał tu również drugi skład Schalke.

Dania

Ponieważ drugim zwycięzcą sobotnich meczów została Dania, nie zapomnijcie również sprawdzić dwóch zaktualizowanych prezentacji z tego kraju. Nowe opisy i zdjęcia zdobią prezentacje stadionów a Randers oraz Aalborg.

Reklama