Nowe stadiony: Praga, Igława

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Praga, Igława Dwa gole Czechów, dwa nowe stadiony. Jeden głównie żużlowy, a drugi głównie… dziwny. Warto zobaczyć nietypową infrastrukturę igławskiego obiektu.

Reklama

Stadion Markéta

Stadion MarketaDziś znany jako Stadion Markéta, obiekt służy od lat wielosekcyjnemu klubowi Olymp Praga. Poza żużlowcami korzystają z niego też piłkarze Olympu grający na co dzień w jednej z lokalnych lig.

Pierwotnie stadion pełnił funkcję lekkoatletyczną, podczas gdy żużlowcy jeździli na Strahowie. Jednak w 1971 roku motocykle zagościły Olympie i od tego czasu obiekt dorastał do miana najważniejszego stadionu żużlowego w Czechach, na którym dziś odbywają się i krajowe, i międzynarodowe zawody.

Stadion v Jiráskově ulici

Stadion v Jiraskovi uliciJeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Czechach. Na wyjątkowy kształt składają się nietypowe maszty oświetleniowe, dwie zupełnie różne trybuny wzdłuż boiska i najnowsza, północna trybuna z dwoma pawilonami w narożnikach. Powstała w latach 2005-2006 jako pierwszy etap modernizacji . W przyszłości wszystkie sektory mają wyglądać podobnie.

Dzięki stosunkowo dobremu zapleczu obiekt był zaledwie trzecim stadionem spoza Pragi, na którym odbył się finał Pucharu Czech (2010/11). Na co dzień mecze rozgrywa tu jednak przede wszystkim FC Vysočina.

Reklama