Nowe stadiony: Naval i Freamunde

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Naval i Freamunde Z okazji awansu Portugalii do półfinału Euro 2012 zapraszamy na dwa nowe stadiony z tego kraju. Najpierw pierwszoligowe Naval, potem o ligę niższe Freamunde.

Reklama

Estádio Municipal José Bento Pessoa

Obiekt powstał jeszcze w 1953 roku jako największy wielofunkcyjny stadion dla miasta Figueira da Foz. Początkowo z szutrową bieżnią, z czasem jednak stracił tor lekkoatletyczny i mimo planów instalacji tartanu do dziś pozostaje już tylko obiektem piłkarskim. Jego trybuny dalej są jednak odległe od boiska, a w dodatku w coraz gorszym stanie.

Sytuację stadionu pogorszył jeszcze pożar siedziby Naval w 1997, w którym przepadły nie tylko pomieszczenia klubowe, ale też wszystkie pamiątki, w tym stuletni akt założycielski. Obiekt należy do miasta, jednak został przekazany pod zarząd klubu, który odzyskał w ostatnich latach swą siedzibę.

Complexo Desportivo do Sport Clube de Freamunde

Stadion w maleńkim miasteczku Freamunde na północy Portugalii jest stosunkowo nowy, bo powstał w 1990 roku. Najważniejszą część stanowi kryta trybuna główna wyposażona w krzesełka i stanowiąca jednocześnie budynek administracyjny dla znacznie starszego od obiektu klubu SC Freamunde. Za bramkami trybuny nie powstały, za to po drugiej stronie boiska stanęła nie zawsze używana odkryta trybuna usypana na wale.

Reklama