Nowe stadiony: Krasnojarsk, Nowosybirsk

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Krasnojarsk, Nowosybirsk Zgodnie z zapowiedzią dziś dodajemy stadiony tego kraju, który zwyciężył w swoim meczu na Euro 2012. A że, niestety, padło tylko na Rosję, to i my zabieramy Was w podróż. Bardzo daleką, azjatycką.

Reklama

Centralnyj Stadion Krasnojarsk

Centralnyj Stadion KrasnojarskW swej formie bliższy obiektom z Korei i Japonii stadion w Nowosybirsku powstał już w 1967 roku. Wówczas należał do najciekawszych w Rosji, choć fizycznie bliżej mu do stolicy Mongolii niż do Moskwy. Na wyspie w centrum Krasnojarska stanął obiekt o wysokich, eliptycznych trybunach, z bieżnią lekkoatletyczną.

Trwa w swej pierwotnej formie do dziś, choć w 2005 roku przeszedł gruntowny lifting, otrzymując krzesełka na wszystkich sektorach oraz skromne zadaszenie głównej trybuny.

Stadion Spartak Nowosybirsk

Spartak Stadion NovosibirskNowy stadion w mieście powstał w 1927 roku. Jak się później okazało, stanął w miejscu dawnego cmentarza, co nie było jasne w chwili budowy. Należy do najważniejszych obiektów Nowosybirska i choć jego pojemność jest stosunkowo skromna, to ogromne maszty oświetleniowe górują nad okolicą, przerastając nawet wysokie bloki mieszkalne.

Zanim jednak obiekt doszedł do dzisiejszego stanu, przeszedł kilka znaczących modernizacji. Pierwsza przyszła w 1952 roku. W 2004 roku nad trybuną naprzeciw głównej pojawił się nowy dach. W 2010 roku ułożono sztuczną murawę, a w 2011 za jedyną otwartą bramką zawisł ogromny telebim.

Reklama