Gdańsk: Sukces darmowej kolejki w pierwszym meczu

źródło: Trojmiasto.pl; autor: michał

Gdańsk: Sukces darmowej kolejki w pierwszym meczu Trudno uwierzyć, że początkowo władze miasta nie planowały tego rodzaju transportu na Euro – pisze Trójmiasto.pl. Wczoraj z darmowej kolejki miejskiej skorzystał aż co drugi kibic na Arenie Gdańsk.

Reklama

Niedzielny mecz Hiszpanii i Włoch z trybun oglądał komplet widowni. Co drugi kibic dojechał na Arenę Gdańsk pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, kursującymi między dworcem głównym a przystankiem przy stadionie.

To rozwiązanie nie znalazło się na początku w planach Gdańska na czas Euro 2012, jednak wiosną 2011 roku zapadła decyzja, że powstanie nowy peron przy starej linii towarowej. Sama linia przeszła remont i po zakończeniu wartej ok. 15 mln zł inwestycji mamy już pierwsze efekty.

Pierwszy pociąg odjechał na stadion o 13:10, czyli prawie 5 godzin przed meczem. Początkowo obłożenie było w graniach 50%, dlatego składy kursowały co 12 minut. Wraz ze zbliżaniem się do pierwszego gwizdka liczba kursów została podwojona, a na stacji początkowej pracowali „antyupychacze”, których zadaniem było dopilnowanie, by poszczególne wagony się nie przepełniały.

Według opinii zebranych wśród przyjezdnych przez Trójmiasto.pl, transport cieszy się dużą popularnością i jest wysoko oceniany. Nie bez znaczenia jest fakt, że podróżować można za darmo.

Reklama