Brazylia: Największe stadiony będą w barwach narodowych

źródło: własne

Brazylia: Największe stadiony będą w barwach narodowych Podobnie jak w Polsce, w Brazylii jeden stadion nazywa się Narodowy, a drugi jest nim bardziej faktycznie. Teraz wiemy już, że oba będą mieć barwy narodowe ułożone z krzesełek. W Rio de Janeiro jako mozaik, a w Brasilii każdy poziom trybun otrzyma jedną barwę.

Reklama

Nie ma jeszcze decyzji, jakie rodzaje siedzisk zostaną wybrane, ale wiadomo, że będą w barwach narodowych. Mowa i o słynnej Maracanie w Rio de Janeiro, i o Estádio Nacional w Brasilii. Koncepcje różnią się jednak od siebie bardzo znacząco.

Poniżej widzimy, jak na makiecie prezentują się barwy Brazylii na nowej Maracanie. Ze względu na układ z ogromnymi jednopoziomowymi trybunami trybuny mają tworzyć ogromną mozaikę w barwach (od góry) białej, niebieskiej i żółtej. Przy tym przejście z niebieskiego w żółty da złudzenie koloru zielonego i uzupełni krajowe barwy.

Estadio Maracana

W przypadku Estádio Nacional barwy nie będą się przenikać. Ponieważ obiekt został podzielony na trzy strefy, krzesełka na najwyższym pierścieniu mają być żółte, na środkowym (biznesowym) niebieskie, a najbliżej boiska, na dolnym poziomie – zielone. Wizualizacja poniżej.

Estadio Nacional

Warto przy okazji wspomnieć o sytuacji zbliżonej do tej w Polsce, gdzie „narodowość” stadionów jest dyskusyjna. W Brazylii Estádio Nacional nosi nazwę narodowego, jednak nie jest nim faktycznie, ponieważ jego status nie był uzgadniany przed budową ze związkiem piłkarskim. Zresztą już samo miasto Brasilia jest jednym z najmniej piłkarskich – nie ma ani jednego klubu w żadnej z czołowych lig (kolejne podobieństwo – kto będzie grał na ich Narodowym?). W praktyce na organizację największej liczby meczów reprezentacji będą mogły najpewniej liczyć obiekty w Rio de Janeiro (Maracana), Sao Paulo (Morumbi czy Itaquerao) oraz Belo Horizonte (Mineirao).

Reklama