Tychy: Przetarg w ciągu dwóch tygodni?

źródło: sport.pl / własne

Tychy: Przetarg w ciągu dwóch tygodni? Miejscowy GKS właśnie awansował do I Ligi, ale nie jest pewne, gdzie zagra w przyszłym sezonie. To dla miasta powinno stać się dodatkową motywacją. Prezydent zapowiada trzecie podejście do przetargu w ciągu dwóch tygodni – czytamy na sport.pl.

Reklama

Oddłużony i wzmocniony przez miasto GKS Tychy właśnie wywalczył dostęp do I Ligi w nowym sezonie. Nie jest jednak pewne, gdzie klub będzie grał. Stadion w Jaworznie, na którym toczył zmagania dotychczas, nie spełnia bowiem wymogu związanego z posiadaniem sztucznego oświetlenia.

Możliwa jest w związku z tym przeprowadzka do Bytomia lub Sosnowca, gdzie oświetlenie jest. Takie ewentualności analizują działacze klubu. Prezydent miasta jest jednak optymistą. – Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i PZPN pozwoli nam dalej grać w Jaworznie. To przecież dobry, a przede wszystkim szczęśliwy dla GKS-u stadion – uśmiecha się Andrzej Dziuba.

Przy okazji Dziuba poinformował, że kolejny, trzeci już przetarg na nowy stadion dla Tychów powinien ruszyć w ciągu dwóch tygodni. Przypomnijmy, że pierwszy unieważniono ze względów proceduralnych jeszcze przed ogłoszeniem ofert. Z kolei drugi przyniósł oferty znacznie przekraczające możliwości miasta. Dlatego w trzecim podejściu planowany obiekt ma zostać odchudzony, by obniżyć wartość umowy do kwoty osiągalnej dla miasta.

Reklama