Lwów: Stadion zapełnili sztucznym tłumem

źródło: 2012fanguide.org

Jak informują organizatorzy lwowskich ambasad kibiców, mecz sprawdzający Arenę Lwów przed Euro 2012 przypominał „najlepsze sowieckie tradycje”. Ponieważ kibiców nie było, ściągano pracowników z zakładów pracy i wojsko do stworzenia tłumu.

Reklama

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu FK Lwów odwołał swój mecz na Arenie Lwów. Wcześniej tak samo postąpiły Karpaty Lwów. Oficjalnie więc na nieco ponad miesiąc do Euro 2012 obiekt został bez użytkownika, a konieczne było jeszcze przetestowanie go w tzw. „trybie Euro” – z odpowiednio działającą komunikacją miejską.

Arena LwówAle trudno sprawdzić, jak zadziała transport publiczny i organizacja ruchu na meczach z kompletem widowni, kiedy nie ma… widowni. Dlatego w miniony weekend odbył się mecz drużyn szkolnych, a rolę tłumu przyjęli zwerbowani na tę okoliczność mieszkańcy. Dodajmy, że nie wszyscy byli chętni.

Jak pisze Taras Tanczak na 2012fanguide.org, na mecz bilety rozdawano za darmo. Czasem, jak przypuszcza, z nakazem pojawienia się. Otrzymywali je od pracodawców pracownicy dużych zakładów pracy. Na miejsce przywieziono też setki żołnierzy, co dopełniało obrazu tego niecodziennego „testu”.

Reklama