Łódź: Ruszyły pierwsze prace nad stadionem dla ŁKS!

źródło: Sport.pl

Na razie to tylko przygotowanie do inwestycji – demontowane są elementy wyposażenia. Później przyjdzie czas na wyburzanie istniejących trybun – pisze Sport.pl. Nowy stadion ma powstać do wiosny 2014.

Reklama

Wczoraj ruszyły pierwsze prace przygotowawcze przed burzeniem stadionu przy. Al. Unii Lubelskiej. Z sektora gości i trybuny głównej usunięto kilkaset krzesełek. Te i inne elementy muszą zniknąć przed wjazdem ciężkiego sprzętu, który będzie usuwał istniejącą konstrukcję. Docelowo przed rozpoczęciem budowy nowego stadionu zostaną wyburzone trybuny północna, południowa i cześć zachodniej.

Konsorcjum firm Budus i Mostostal Zabrze ma wybudować nowy stadion z trzema trybunami za niespełna 220 mln zł. Pomieści on w sumie 16 500 widzów. Ostatnia, czwarta trybuna, nie jest przedmiotem inwestycji, ale może zostać dostawiona przez prywatnego inwestora. Miasto deklaruje, że zainteresowanie jest. Poza stadionem piłkarskim powstanie w wymienionej cenie też hala widowiskowa dla 3 tys. osób oraz boiska treningowe.

Reklama