Kraków: Stadion Hutnika w gotowości

źródło: Krakow.pl

Kraków: Stadion Hutnika w gotowości Choć z niewielkim poślizgiem i kilkoma kontrowersjami, Suche Stawy są gotowe na przyjęcie Anglików. Kraków wydał na renowację ok. 650 tys. zł – czytamy na oficjalnych stronach miasta.

Reklama

Renowacja stadionu w Nowej Hucie miała się zakończyć do maja, a zakończyła pod koniec miesiąca. Za to efekt jest okazały – trybuna główna lśni jak nowa i na zewnątrz, i w środku. Podobnie kasy. Miasto wydało na ich odnowienie 150 tys. €, czyli ok. 650 tys. zł.

Jednak największe wrażenie robi boisko, którego przygotowanie sfinansowała strona angielska. Trawa i maszyny do jej pielęgnacji przyjechały z Wielkiej Brytanii i codziennie są pielęgnowane z myślą o przyjeździe Anglików 6 czerwca. Dwa dni później odbędzie się otwarty trening dla mieszkańców Krakowa i kibiców „Trzech Lwów”.

Niestety, podczas modernizacji władze Krakowa rozdrażniły kibiców Hutnika, usuwając bez konsultacji oznaczenia związane z klubem. Nie ma ani napisów na tablicy wyników czy trybunie głównej, ani wykonanego przez fanów graffiti, które było formą odnowienia starych kas.

Reklama