IO2020: Zostały Madryt, Stambuł i Tokio

źródło: Olympic.org

IO2020: Zostały Madryt, Stambuł i Tokio MKOl poinformował, że wybrano trzy miasta, między którymi rozstrzygnie się walka o organizację Igrzysk Olimpijskich 2020. Odpadły Baku i Dauha, w grze zostają Madryt, Stambuł i Tokio.

Reklama

Wczoraj MKOl poinformował, że wytypowano trzy miasta, które pozostają w grze o organizację letnich igrzysk w 2020 roku. Spośród pięciu najwyższe oceny otrzymały Madryt, Tokio i Stambuł. Odpadły Baku oraz Dauha, co w przypadku stolicy Kataru oznacza fiasko planów, by zorganizować w ciągu dwóch lat i Igrzyska, i Mistrzostwa Świata (Katar organizuje w 2022 – przyp. red.).

Teraz wybrane miasta mają czas na zgłoszenie pełnej dokumentacji do 7 stycznia 2013. Później do kwietnia będą trwały wizyty przedstawicieli MKOl u kandydatów. W lipcu powstaną raporty oceniające każde z miast, a 7 września 2013 zapadnie decyzja o przyznaniu organizacji jednemu z kandydatów.

Przypomnijmy, że w Stambule główną areną ma być stadion narodowy, który zostanie zmodernizowany. Japończycy zburzą swój obecny narodowy w Tokio i w jego miejscu planują zbudować nowy, nawet na 100 tys. widzów. W niecodziennej sytuacji jest Madryt, gdzie stadion zgłoszony do MKOl jest w tej chwili przebudowywany na typowo piłkarski przez miejscowe Atletico.

Reklama