Gorzów: Pierwszy klub zakazuje sektorówek i „innych elementów mogących posłużyć do ukrycia twarzy”

źródło: GazetaLubuska.pl

Gorzów: Pierwszy klub zakazuje sektorówek i „innych elementów mogących posłużyć do ukrycia twarzy” Żużlowa Stal to pierwszy klub, który wprowadza do regulaminu swojego stadionu niezgodną z prawem interpretację przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – podaje GazetaLubuska.pl.

Reklama

Pod koniec kwietnia Komenda Główna Policji rozesłała w teren interpretację przepisów, zgodnie z którą wielkie flagi, tzw. sektorówki, a także inne elementy zasłaniające kamerom kibiców mają zostać zakazane. Podstawą do takiego zakazu jest zdaniem policji art. 57a ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który zakazuje zasłaniania twarzy w celu utrudnienia identyfikacji.

W jednogłośnej ocenie specjalistów akademickich i praktyków pytanych przez „Gazetę Prawną” nie ma podstaw, by taki zakaz wprowadzać, bo już sama ustawa w swoim dosłownym brzmieniu jest problematyczna, nie wspominając o takiej interpretacji.

Teraz jednak poznaliśmy pierwszy klub, który dostosowuje się do nowych zaleceń policji. Poprawki do swojego regulaminu wprowadza żużlowa Stal Gorzów. Zgodnie z nowymi przepisami kibice nie mogą wnosić na stadion sektorówek, ale też „innych elementów oprawy, którymi można zasłonić twarz”, których jednocześnie klub nie precyzuje. Z kolei kibice przyjezdni nie będą mogli wnosić na swój sektor m. in. nagłośnienia, ani innych przedmiotów, w których można by ukryć materiały pirotechniczne. Powodem zaostrzenia regulaminu imprezy masowej na Stadionie Jancarza są incydenty z niedawnych derbów z Falubazem, po których klub znalazł się pod presją samorządu i policji.

Poniżej pełne brzmienie dwóch nowych punktów wpisanych do regulaminu imprezy:

k) wnoszenia lub korzystania podczas zawodów z flag o znacznych rozmiarach, rozwijanych bezpośrednio nad uczestnikami imprezy tzw. ?sektorówek? oraz innych elementów mogących posłużyć do ukrycia tożsamości uczestnika imprezy.

l) wnoszenia przez kibiców drużyny przyjezdnej zajmujących wydzielone dla nich przez organizatora sektory, wszelkiego rodzaju toreb podręcznych, nagłośnienia, elementów opraw i przedmiotów do prowadzenia dopingu podczas imprez; powyższe dotyczy imprez podwyższonego ryzyka oraz innych imprez wskazanych przez organizatora.

Reklama