Nowe: Projekt Lublinianki, „olimpijczyk” z Inowrocławia

źródło: własne

Zapraszamy na dwie nowe prezentacje. Najpierw świeże wizualizacje, jak może za kilka lat wyglądać stadion Lublinianki, który dziś raczej straszy. Później świeżo zainaugurowany, choć gotowy od zeszłego roku stadion w Inowrocławiu.

Reklama

Stadion Lublinianki

Stadion Lublinianki Fot: KS Lublinianka-Wieniawa

Pod ta nazwą znany jest najbardziej poczciwy obiekt przy Leszczyńskiego w Lublinie. Z dawnej pojemności 20 tys. miejsc dziś zostały kruszejące betonowe elementy ławek. W ostatnich latach obiekt miał być przebudowywany przez norweskiego inwestora, ale ten ostatecznie wycofał się, nie zrobiwszy na obiekcie nic z planowanych prac.

Teraz do akcji wchodzi Spółka KS Lublinianka-Wieniawa. Nie sama, bo jako instytucja non-profit nie może realizować planowanych na tym terenie budynków komercyjnych. Ale właśnie te budynki, postawione przez prywatnych inwestorów, mają dać środki na kompletną przebudowę stadionu. Wokół obiektu ma powstać hotel o 6 kondygnacjach, a obok niego niższy owalny biurowiec o powierzchni 8 tys. m2. Oba budynki można także zaaranżować odpowiednio na akademik i powierzchnie dydaktyczne, z wyłączeniem parteru biurowca, gdzie planowane są funkcje handlowe.

Sam stadion mają tworzyć dwie trybuny wzdłuż boiska (z oświetleniem na dachu) i niezależne od nich konstrukcje na łukach. Po jednej stronie dwupoziomowy pawilon z możliwością użycia pod biura i powierzchnie usługowe. Na drugim końcu stadionu stanąłby budynek klubowy z biurami dla Lublinianki i hotelem dla sportowców . Obok jest miejsce na boisko treningowe i stację benzynową.

Głosowanie nad tym, czy należy przekazać Lubliniance grunty na 30 lat, zaplanowano na najbliższe tygodnie, w maju. Wtedy dowiemy się, na ile przedstawiony plan przekonuje radnych. Prezes Lublinianki zapewnia, że jeśli projekt nie ruszy do połowy 2013 roku, klub odda tereny i zaniecha pomysłu.

Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków

Stadion Inowrocławskich Olimpijczyków Fot: OSiR Inowrocław

W kwietniu 2012 odbyły się pierwsze zawody sportowe po trwającej w latach 2009-2011 modernizacji. Kosztem 11,4 mln zł powstała przede wszystkim trybuna główna z zapleczem dla sportowców i zarządcy obiektu. Wokół boiska z bieżnią są też niewielkie sektory, dzięki którym łączna pojemność obiektu wynosi 3500 miejsc.

Przed 2012 rokiem stadion miał nazwę numeryczną, dzięki której można było odróżnić go od innych obiektów OSiR Inowrocław. Po modernizacji jego patronami zostali jednak Inowrocławscy Olimpijczycy.

Reklama