Moskwa: Będzie pomoc dla stadionu CSKA

źródło: RIA Novosti

Budowa zaczęta jeszcze w 2007 roku może wreszcie się zakończyć – donosi agencja RIA. Szef prezydenckiej administracji zadeklarował, że jest bank gotowy wesprzeć inwestora po kolejnym wstrzymaniu prac.

Reklama

Szef administracji prezydenta Władimira Putina jest osobą symboliczną dla inwestycji w nowy stadion CSKA Moskwa. W 2007 Siergiej Iwanow brał udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, a później był świadkiem i uczestnikiem wielu komplikacji związanych z inwestycją. Chodziło m.in. o kwestie własności gruntu oraz o finansowanie inwestycji.

Stadion CSKATeraz to właśnie Iwanow ogłosił, że administracja prezydenta znalazła partnera dla tej inwestycji sportowej. Ma nim być Wneszekonombank (WEB). Forma partnerstwa nie jest jeszcze znana, ale z wypowiedzi Iwanowa wynika, że najpewniej model współpracy będzie podobny jak w przypadku VTB Areny, finansowanej przez bank VTB. Finansujący bank otrzymuje prawa do nazwy obiektu i udział w zyskach, co pozwala mu odzyskać wkład. Tak może być też z CSKA, a Iwanow zasugerował, że nazwa WEB Arena jest prawdopodobna.

Przypomnijmy, że budowa była wstrzymywana parokrotnie. Ostatni raz ruszyła we wrześniu 2011, by po kilku tygodniach znów stanąć w miejscu.  Obecnie gotowe są wyłącznie elementy podziemne i choć właściciel CSKA zapewniał, że kolejne etapy będą już dawały szybkie postępy na budowie, wciąż nie ma terminu wznowienia prac. W związku z tym deklarowany termin ukończenia (lipiec 2013) stoi pod znakiem zapytania.

Reklama