Nowe stadiony: Zjednoczone Emiraty Arabskie (2)

źródło: własne; autor: redakcja

Już prawie pięć lat mija od dodania do naszej bazy aren piłkarskich z ZEA. Teraz ponownie odwiedzamy ten niewielki kraj, by pokazać kilka kolejnych wartych uwagi stadionów.

Reklama

Baniyas Stadium

Baniyas Stadium

Założony w 1982 roku klub piłkarski pierwszy sukces osiągnął po dekadzie, zdobywając Puchar Prezydenta. Większość istnienia klub spędził jednak w drugiej lidze, dopiero w XXI wieku notując wzrost znaczenia. Awans do krajowej ekstraklasy nastąpił tuż przed oddaniem do użytku nowego stadionu w 2010 roku.

Baniyas Stadium należy do najnowocześniejszych aren w ZEA. Dysponuje czterema niezależnymi trybunami w układzie piłkarskim, z których jedna ma efektowne zadaszenie, nawiązujące luźno do namiotów, będących w przeszłości domami przedstawicieli plemienia Bani Yas, które reprezentuje zespół.

Maktoum bin Rashid Al Maktoum Stadium

Al-Shabab Stadium

Stadion bardzo utytułowanego, wielosekcyjnego klubu Al-Shabab stoi w centrum kompleksu sportowego w Dubaju. Poza głównym obiektem kompleks współtworzą trzy boiska treningowe, hala widowiskowa i zespół kortów i boisk do koszykówki.

Obiekt nosi imię zmarłego w 2006 roku szejka Maktouma, premiera UEA i władcy Dubaju. Co ciekawe, pod względem konstrukcyjnym jest identyczny ze stojącym w tym samym mieście Al-Rashid Stadium, różnią je jedynie barwy klubowe.

Na stadionie poza meczami Al-Shabab odbył się szereg imprez międzynarodowych, w tym młodzieżowe turnieje piłkarskie z udziałem azjatyckich, południowoamerykańskich i europejskich klubów oraz reprezentacji.

Emirates Club Stadium

Emirates Club Stadium

Czołowy stadion najbardziej wysuniętego na północ emiratu, Ras al-Chajma. Zbudowany na planie obiektu lekkoatletycznego, ale bez bieżni i z zaledwie dwiema trybunami. Choć miejsc jest więcej, ze względu na niewielkie zapotrzebowanie oficjalna pojemność wynosi zaledwie 3 tys. miejsc.

Reklama