Londyn: West Ham wśród 16 podmiotów walczących o Olimpijski

źródło: ft.com

Choć termin składania ofert mija pod koniec marca, już teraz chęć przejęcia Stadionu Olimpijskiego w Londynie zgłosiło 16 podmiotów. Wśród nich West Ham United, który w styczniu rozważał wycofanie kandydatury – informuje „Financial Times”.

Reklama

Już 16 podmiotów oficjalnie wyraziło zainteresowanie Stadionem Olimpijskim po Letnich Igrzyskach. Czy wszyscy złożą oferty – w tej chwili nie wiadomo. Oferenci mają bowiem czas na przygotowanie swoich dokumentów do 23 marca.

„Financial Times”, podobnie jak większość  mediów w Wielkiej Brytanii, skupia się jednak na jedynym obecnie klubie piłkarskim zainteresowanym stadionem. West Ham United mimo wątpliwości związanych z nowymi wymogami organizatorów potwierdził chęć uczestnictwa w postępowaniu. Jego największy dotąd konkurent, Tottenham, zdecydowanie zrezygnował z walki o przejęcie 80-tysięcznika.

Przypomnijmy, że w 2011 roku West Ham zwyciężył w pierwszym przetargu na nowego operatora obiektu, ale rozstrzygnięcie anulowano, bo konkurenci zaskarżyli pomoc publiczną ze strony gminy Newham. Gmina miała wesprzeć West Ham sumą 40 mln funtów w zamian za udział w zarządzaniu obiektem. Dziś również jest zainteresowana partnerstwem, choć niekoniecznie z West Hamem.

Reklama