Łódź: Umowa podpisana, można budować

źródło: Sport.pl

Za 23 miesiące przy al. Unii w Łodzi ma stać nowy stadion na 16,5 tys. widzów. Dziś przed 13:00 doszło do podpisania umowy między władzami Łodzi a wykonawcą obiektu – czytamy na Sport.pl.

Reklama

Wyniki przetargu znamy oficjalnie od 23 grudnia, ale nieoficjalnie już pod koniec października było jasne, że może być tylko jeden zwycięzca. To łączona propozycja firm Budus i Mostostal Zabrze, jedynych oferentów, którzy zażądali sumy w zasięgu finansowym Łodzi. Co prawda do 202 mln zaplanowanych przez miasto trzeba było dołożyć kolejnych 16 mln, by ofertę spełnić, ale kolejne propozycje były już o 100 mln droższe.

Do podpisania umowy doszło jednak dopiero dziś przed 13:00, ponieważ na początku stycznia od wyników przetargu odwołała się Hydrobudowa. Po oddaleniu odwołania można już było przystąpić do współpracy i mimo kilkutygodniowego poślizgu względem zakładanych terminów harmonogram inwestycji nie zmienił się – stadion ma być gotowy na 30 grudnia 2013 roku, czyli dokładnie za 23 miesiące. Obok ma też wtedy stać gotowa hala na 3 tys. osób.

- Wreszcie się udało - cieszyła się dziś prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Miejsce, w którym stanie stadion, będzie ze wszech miar najlepsze, ponieważ jest znakomicie skomunikowane, jest stąd na przykład tylko 5 minut drogi od lotniska.

Reklama