Anglia: Stadion Bristol City ponownie z zielonym światłem

źródło: JackBristol.co.uk

Odwołanie od decyzji zezwalającej na budowę nowego stadionu zostało wycofane – te wieści ucieszyły w poniedziałek kibiców Bristol City. Klub zajmie się teraz opracowaniem nowego harmonogramu dla inwestycji.

Reklama

Budowa nowego stadionu w sąsiedztwie Ashton Gate to cel Bristol City FC od 2007 roku. Wiosną 2010 wydawało się, że już blisko rozpoczęcia prac, ale wstrzymali je radni. Z kolei wiosną 2011, gdy radni dali pozwolenie, pojawiła się skarga ze strony niektórych mieszkańców. Teraz wszystko wskazuje na to, że wiosna 2012 będzie datą realnego przyśpieszenia projektu stworzonego przez pracownię Populous.

Radni podali bowiem informację, że wycofano skargę na decyzję umożliwiającą budowę. Klub wstrzymuje się na razie z osądami i zapowiada, że poczeka na oficjalne potwierdzenie z sądu. Dopiero potem mamy poznać szczegóły reaktywowanej inwestycji.

- To zwycięstwo dla mieszkańców, którzy dostaną 8 hektarów zieleni. To zwycięstwo dla klubu, który może iść naprzód z budową. To zwycięstwo dla wszystkich mieszkańców Bristolu, który otrzymają nowy stadion i wiele miejsc pracy. Ale przede wszystkim to zwycięstwo zdrowego rozsądku – cieszył się w poniedziałek wiceprzewodniczący miejskiej rady Simon Cook.

Reklama