Warszawa: Taki będzie stadion Polonii przed Euro 2012

źródło: Konwiktorska6.pl; autor: michał

Na wizytę polskiej reprezentacji obiekt przy Konwiktorskiej ma się zmienić bardzo wyraźnie. Skorzysta na tym Polonia, która wcześniej nie mogła się doprosić inwestycji. Wizualizację odświeżonego stadionu przygotował serwis Konwiktorska6.pl.

Reklama

Prowadzona przez kibiców Polonii Warszawa inicjatywa "Walczymy o stadion" nie zwalnia tempa. Po rozmowie z prezesem WOSiR Januszem Kopaniakiem pojawiła się całkiem konkretna wizja zmian na Stadionie im. gen. Sosnkowskiego jeszcze przed Euro 2012.

Przypomnijmy, że na początku grudnia fani ustalili, co ma się zmienić w najbliższych miesiącach. W pierwszej kolejności zainstalowana zostanie nowa murawa. Na zapleczu trybuny głównej modernizowanych będzie wiele pomieszczeń. Do przewodniczącego komisji sportu trafił też wniosek o wymianę starych baraków przy trybunie głównej na piętrowy pawilon. Zniknie bieżnia, pojawi się nowe ogrodzenie boiska.

Największą zmianą będą jednak dwie nowe trybuny za bramkami. To konstrukcje tymczasowe, które jednak mają być na wysokim poziomie i umożliwiać dłuższe korzystanie. Górne rzędy będą zadaszone, a całość pozwoli podnieść pojemność obiektu z 7 do ok. 12,5 tys. miejsc. Poniżej przedstawiamy pierwszą wizualizację, zaprezentowaną na profilu "Walczymy o stadion" na facebooku.

Stadion Polonii w 2012 roku? Fot: Konwiktorska6.pl

Reklama