USA: Wykrywacze metalu wobec kibiców futbolu amerykańskiego

źródło: 9news.com; autor: michał

Liga NFL wystosowała rekomendację, by na każdym stadionie kibice byli przed wejściem sprawdzani wykrywaczami metalu. Taka procedura ma być bardziej wygodna dla kibiców niż tradycyjne „macanie” przez ochroniarzy. Na razie – nie jest.

Reklama

W ten weekend w amerykańskim Denver po raz pierwszy wprowadzono sprawdzanie kibiców Broncos wykrywaczami metalu. To najnowsza rekomendacja ligi NFL. Oficjalnie ręczne wykrywacze mają się stać mniej uciążliwe dla kibiców niż tradycyjne ręczne przeszukiwanie.

Początek nie był jednak najlepszy. Fani Broncos ustawiali się w długich kolejkach, a niektórzy czekali nawet parę godzin na sprawdzenie. Procedura jest porównywana do antyterrorystycznych przepisów na lotniskach, ale jest mniej inwazyjna. Nie trzeba się rozbierać z żadnego elementu garderoby, wystarczy tylko wyjąć z kieszeni wszystkie przedmioty, jak portfel, telefon czy klucze.

Docelowo każdy stadion NFL ma wprowadzić wskazane praktyki, a przy dobrej organizacji i współpracy ze strony kibiców wchodzenie na trybuny może nie być dłuższe niż poprzednio.

Reklama