Narodowy: Polonia przeprowadzi się na dwa mecze

źródło: SE.pl; autor: michał

Właściciel warszawskiego klubu zastanawia się, czy inwestowanie w Polonię ma jeszcze sens. Chce sprawdzić liczbę kibiców i zapowiada rozegranie dwóch spotkań na Stadionie Narodowym – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Reklama

W zakończonej już rundzie jesiennej Polonia Warszawa była jednym z największych rozczarowań. I nie chodzi tu o formę na boisku, bo w połowie sezonu klub z Konwiktorskiej jest na podium. Jednak ogląda go niewielu widzów – średnio na meczach ligowych zapełnia się ok. 3,7 tys. miejsc, czyli połowa obecnego stadionu Polonii.

To jeden z powodów, dla których Janusz Wojciechowski chce zweryfikować realny potencjał Polonii. W rundzie wiosennej klub zagra dwa ze swoich meczów na Stadionie Narodowym. Jedno z nich to zaplanowany na 1 kwietnia mecz ze Śląskiem Wrocław.

Stadion Narodowy

- Zamierzam zorganizować dwa nasze mecze ligowe na Stadionie Narodowym. Jednym z nich będzie spotkanie ze Śląskiem Wrocław. To będzie taki sprawdzian, czy jesteśmy w stanie zgromadzić na trybunach kilkanaście tysięcy ludzi. Jeśli się nie uda, będę się musiał zastanowić, czy to wszystko ma sens - mówi prezes Polonii „Super Expressowi”.

Niewykluczone, że to sposób na pożegnanie się z Polonią. Nieoficjalnie mówi się, że Wojciechowski zamierza wycofać się z Polonii i kupić Lechię Gdańsk.

Reklama