Katowice: Kolejny rok bez rozpoczęcia budowy

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Po co w takim razie burzono trybunę północną? Kolejny rok minie przy Bukowej bez żadnych znaczących prac, z marginalnymi wydatkami. Nie wiadomo nawet, czy przetarg na budowę rozpocznie się jeszcze w 2012 roku – podała Gazeta.pl.

Reklama

W projekcie budżetu na 2012 r. na modernizację stadionu GKS-u władze Katowic zapisały kwotę 1,2 mln zł. - To oznacza, że istotnych prac na Bukowej nie będzie. Ta kwota to ślad, który ma usprawiedliwić wprowadzenie jej do budżetu, natomiast nie rozwiązuje sprawy. Jeśli się modernizuje stadion, to wpisuje się do budżetu odpowiednie kwoty. Jeśli ktoś ma inne zamiary, to powinien mieć odwagę to powiedzieć - mówi radny Marek Szczerbowski, przewodniczący komisji budżetu miasta.

Obecnie trwa praca nad dokończeniem projektu stadionu. W tej sprawie są akurat dobre wiadomości. - Wszystko przebiega bez zakłóceń. Mamy czas na wykonanie pracy do czerwca i nie powinno być problemów z dotrzymaniem tego terminu - mówi Piotr Renke, szef firmy architektonicznej Bauren z Rybnika. Teoretycznie nie ma więc przeszkód, aby w drugiej połowie przyszłego roku ogłosić przetarg na wykonawcę stadionu. Aby tak się stało, na inwestycję musiałby znaleźć się pieniądze.

Reklama