Elbląg: Lepsze wieści na temat stadionu

źródło: e-Olimpia.com; autor: michał

Bo choć najpewniej nie od razu, to ma zostać zadaszony całkowicie - pisze e-Olimpia.com. Pomieści 5 tys. widzów. Choć te dane są dalekie od przedwyborczych obietnic prezydenta, i tak wydają się lepsze od przedstawionej w listopadzie wizji.

Reklama

W środę w elbląskim ratuszu doszło do spotkania w sprawie przebudowy stadionu przy Agrykola 8. Byli miejscy urzędnicy, projektanci z MD Polska, wiceprezes Olimpii, a także przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i spółek komunalnych. Uzgadniano stanowiska w związku z budową nowych trybun.

Przypomnijmy, że modernizacja stadionu przy Agrykola okazała się znacznie skromniejsza od zapowiadanego obiektu w nowym miejscu. zamiast 8-10 tys. miejsc w planie było niewiele ponad 4 tys., w tym ledwo 500 zadaszonych, zamiast schronienia dla wszystkich widzów. Takie plany przedstawił magistrat w listopadzie.

Dlatego można z optymizmem przyjąć słowa wiceprezesa Olimpii Bartłomieja Pióra, który zarysował plany po spotkaniu. - Stadion przy Agrykola będzie obiektem typowo piłkarskim, a do tego w pełni zadaszonym. Jeśli nie od początku, to w kolejnym etapie budowy. Docelowo ma to być stadion pięciotysięczny, z podgrzewaną murawą oraz oświetleniem dostosowanym do potrzeb telewizji High Definition - wyliczał Piór w rozmowie z e-Olimpia.com.

Reklama