Białystok: Dużo pytań, przetarg się przedłuży?

źródło: Poranny.pl; autor: michał

Jeszcze tylko do jutra inwestor musi odpowiadać na zapytania od przyszłych oferentów. Ale pytań jest wiele. Jest też prośba, by odłożyć w czasie termin składania ofert – informuje „Kurier Poranny”.

Reklama

Przetarg na dokończenie stadionu w Białymstoku wystartował już pod koniec sierpnia, więc termin składania ofert wyznaczony na 12 stycznia wydaje się bardzo odległy. Jednak postępowanie było dwuetapowe. W pierwszym miasto wybrało pięciu najlepszych kandydatów, którzy teraz przygotowują oferty finansowe. Zakończona już faza trwała jednak dłużej niż zakładano, ponieważ MOSiR odrzucił ofertę byłego wykonawcy – Eiffage – do czego potrzebował wcześniej opinii Krajowej Izby Odwoławczej.

stadion w Białymstoku Tak wygląda obiekt od czerwca 2011. Fot: es12077

Na początku grudnia wyłoniono pięciu najlepszych zdaniem miasta kandydatów. O kontrakt walczą: Warbud oraz konsorcja, na czele których stoją: Unibep, Hydrobudowa Polska, IDS-BUD oraz PORR Polska. Przyszli oferenci wysłali kilkanaście pism, a w nich kilkadziesiąt zapytań. Do jutra mają czas, by dosłać kolejne. Na pisma otrzymane później inwestor nie musi już odpowiadać, choć oczywiście może.

Poza pytaniami były też wizyty na placu budowy. W zeszłą środę oraz wczoraj odbyły się oględziny pod kątem przyszłej organizacji prac. Jeden z kandydatów poprosił także o rewizję terminu składania ofert i przełożenie daty z 12 stycznia na późniejszą. Na razie decyzji w tej sprawie nie ma, ale zmiana terminu jest wątpliwa.

Miasto ma bowiem określony harmonogram, a przecież przetarg i tak się już przedłuża. Stadion ma być gotowy do końca 2013 roku. Na przyszły rok miasto zarezerwowało na kontynuowanie tej inwestycji w budżecie 77 milionów złotych.

Reklama