Szwecja: Anglia na otwarcie nowego narodowego?

źródło: SportingLife.com; autor: michał

Krajowy związek piłkarski potwierdził, że w listopadzie 2012 pierwszym rywalem na Swedbank Arena mają być Anglicy. Nie przypadkiem, bo całość ma mocno nawiązywać do historii – pisze SportingLife.com.

Reklama

Swedbank Arena w październikuJuż jesienią 2012 ma dojść do otwarcia Swedbank Areny. Nie ma jeszcze zaklepanej daty, ale jest zapewnienie, że Anglia ma być pierwszym rywalem Szwecji przed 50-tysięczną publicznością w Solnej. Będzie to wzajemność za wtorkowy mecz Anglia-Szwecja na Wembley, ale też nawiązanie do historii, bo na obecnym stadionie narodowym, Rasundzie, również Anglicy byli pierwszymi rywalami jeszcze w maju 1937.

Co ciekawe, zanim dojdzie do „powitania” Swedbank Areny, nastąpi pożegnanie słynnej poprzedniczki. Na zamknięcie Rasundy ma przyjechać Brazylia, która w 1958 roku świętowała na tym stadionie mistrzostwo świata.

Obecnie Swedbank Arena wchodzi w ostatnią fazę budowy – właściwa konstrukcja już stoi, przed zimą udało się też zamontować stały dach. Na instalację czekają jeszcze płaty rozsuwanego zadaszenia. Na trybunach zaczął się już montaż krzesełek, ale na razie to tylko test – docelowe siedziska pojawią się w styczniu.

Reklama