Świnoujście: Wykonawca już jest, prace za tydzień

źródło: Sports.pl; autor: bartosz

Flota Świnoujście doczeka się dachu na swoim stadionie. Prace mające dostosować świnoujski obiekt do wymogów I-ligowych mają zakończyć się przed startem rundy wiosennej – poinformował „Przegląd Sportowy”.

Reklama

Pieczę nad stadionem sprawuje MOSIR „Wyspiarz”. Infrastruktura Floty jest systematycznie modernizowana. Trzy lata temu drużyna ze Świnoujścia awansowała na drugi poziom rozgrywek. Wtedy to przebudowano trybuny, zastępując ławki krzesełkami w barwach klubu. Latem 2010 roku przeprowadzono też drenaż murawy.

Mimo zakończonych prac Flota występuje w I lidze dzięki warunkowej licencji. Na obiekcie ani jedno miejsce nie znajduje się pod dachem. – Latem przedstawiliśmy dokumenty, że przygotowujemy się do zadaszenia obiektu – wspomniał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Początkowo zadaszenie planowano tylko dla sektora dziennikarzy i VIP-ów. Ostatecznie jednak dach przykryje całą trybunę, na której zasiąść może 1930 osób. Po drugiej stronie boiska znajduje się 1140 siedzisk, które w dalszym ciągu pozostaną odkryte.

- Rozstrzygnęliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy zadaszenia. W tym tygodniu podpisujemy umowę i zaraz przystępujemy do robót – dodał Żmurkiewicz.

Cena wykonania wszystkich prac to 4,8 mln złotych. Wykonawcą prac będzie szczeciński Budchem. Oprócz dachu zbudowany zostanie budynek z szatniami i zapleczem dla mediów. Prace na trybunie mają się zakończyć przed rundą wiosenną sezonu 2011/12.

Reklama