Radom: Stadion Broni coraz bliżej

źródło: Gazeta.pl; autor: bartosz

Prace nad stadionem Broni w Radomiu idą pełną parą. Co najważniejsze, wszystkie prowadzone są na czas. Budowa zakończy się najprawdopodobniej już za trzy miesiące – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Na trybunie A zamontowano już dach. Skończyły się prace żelbetowe. Po przeciwległej stronie mieścić się będzie trybuna B. Tu roboty są nieco mniej zaawansowane. Konstrukcje obu z nich będą niemal identyczne – niemal, bowiem część najniższej kondygnacji tej drugiej zajmie 60-metrowa kryta bieżnia oraz pomieszczenie do skoku wzwyż.

Gotowa jest podbudowa bieżni tartanowej, która – tak samo jak w przypadku budowanego Stadionu Śląskiego – będzie miała kolor niebieski.

Między halą a hotelem Gromada będzie wjazd do podziemnego garażu, który pomieści 60 aut. Na jego dachu będzie miejsce do rozstawienia sztucznego lodowiska wraz z pomieszczeniami do jego obsługi: szatniami, toaletami, kasami biletowymi.

Koszt przebudowy radomskiej areny to około 22 mln złotych. Pomieści ona 4 tysiące widzów i będzie spełniała wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych na poziomie mistrzostw Polski seniorów i Polskiego Związku Piłki Nożnej do rozgrywania meczów w I lidze.

Reklama