Nowy projekt: Stadion MOSiR w Bytowie

źródło: własne; autor: redakcja

Przebudowa ma ruszyć w przyszłym roku, ale na pewno nie uda się od razu zrealizować wszystkich elementów. Nowy Stadion MOSiR w Bytowie ma pomieścić docelowo ok. 2480 widzów, a będzie wyglądał tak…

Reklama

Bytovia swoją grą pomogła władzom miasta podjąć decyzję o modernizacji stadionu. Bo choć dziś wciąż nie wiemy na pewno, na co pójdą pieniądze zapisane w przyszłorocznym budżecie, wiemy, że zostaną przeznaczone na część nowego stadionu. Wiele wskazuje, że za 2 mln rozpocznie się modernizacja trybun, a nie jak pierwotnie zakładano – budowa bieżni.

Pierwsza kwota 2 mln zł to zaledwie ułamek całkowitego kosztu, szacowanego na 30 mln zł. Urząd Miejski zaprezentował koncepcję przebudowy już cztery dni temu, w piątek 25 listopada. Projekt zakłada budowę nowej trybuny głównej dla 2 tys. widzów. Znajdzie się tam miejsce na stoiska gastronomiczne, loże prasowe oraz VIP. Ponadto po drugiej stronie, od ulicy Brzozowej, zaplanowano umieszczenie kolejnych 480 siedzisk wzdłuż boiska.

Zmieni się przestrzenne zagospodarowanie niemal całego terenu, na którym stoi obiekt. Wokół boiska powstanie tartanowa bieżnia. Przebudowane zostaną hotel i restauracja. W miejscu dzisiejszej sceny staną korty tenisowe. Postawione zostanie boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw.

Reklama