Lwów: Stadion poświęcony, choć jeszcze w budowie

źródło: KAI / DailyLviv.com; autor: michał

W niedzielę hierarchowie sześciu wyznań poświęcili nowy lwowski stadion – podała KAI. Podczas gdy oni wygłaszali mowy, robotnicy uwijali się na budowie, bo trzeba zdążyć na jutrzejszy mecz.

Reklama

Ekumeniczny charakter miało dzisiejsze poświęcenie lwowskiej areny. W uroczystości wzięli udział duchowni katoliccy obrządku łacińskiego i greckokatolickiego, prawosławni - Patriarchatu Moskiewskiego, Kijowskiego i Kościoła Autokefalicznego a także Ormiańskiego Kościoła Prawosławnego.

Duchowni liczą na wielkie wydarzenia w duchu sportowej rywalizacji, choć nie zapomnieli też wspomnieć, że obiekt może również służyć dużym spotkaniom religijnym.

Z perspektywy murawy, na której stali kapłani, obiekt wygląda na gotowy. Ułożone są już wszystkie krzesełka, na swoim miejscu jest wreszcie cały dach. Pojawiają się elementy wyposażenia – bandy czy bramki. Te elementy montowane są z myślą o jutrzejszej piłkarskiej inauguracji, w której Ukraina zmierzy się z Austrią.

Jednak stadionowi daleko do gotowości – wciąż nie pojawiły się wszystkie kołowroty, nie jest uruchomiona infrastruktura cateringowa i zaplecze sanitarne. Wewnątrz głównej trybuny trwają prace wykończeniowe, podobnie jak na promenadzie i przed obiektem.

Arena Lwów podczas poświęcenia Fot: DailyLviv.com

Arena Lwów podczas poświęcenia Fot: DailyLviv.com

Reklama