Karpaty przenoszą się na Arenę Lwów

źródło: Polskie Radio; autor: bartosz

Potwierdziły się informacje o przenosinach lwowskiego klubu Karpaty, na zbudowaną na Euro 2012 Arenę Lwów. Pierwszy pojedynek na nowym stadionie, lwowianie rozegrają 10 grudnia - przeciwnikiem będzie utytułowane Dynamo Kijów - informuje Polskie Radio.

Reklama

Kierownictwo Karpat rozwiało wczoraj wszystkie wątpliwości. Klub przeniesie się na nowy obiekt i to nie tylko na jedno spotkanie. Oprócz piłkarskiej inauguracji, która odbędzie się 10.12, także kolejne mecze lwowskiej jedenastki odbędą się na nowej arenie.

Władze miasta obawiały się, że nowy obiekt nie będzie miał stałego użytkownika. Dyrekcja najlepszego klubu ze Lwowa od początku sprzeciwiała się budowie nowego obiektu, naciskając jednocześnie na zmodernizowanie ich dotychczasowego - stadionu Ukraina. Zbudowany w 1963 roku, stoi znacznie bliżej centrum miasta.

Arena Lwów została otwarta 29 października tego roku. Mieści 35 tysięcy widzów i jest tym samym najmniejszym obiektem turnieju Euro 2012. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z innych ukraińskich miast, stadion we Lwowie leży na obrzeżach miasta i można dojechać do niego jedynie autobusem.

Reklama