Gdańsk: Tu grała Arka Gdynia

źródło: DziennikBaltycki.pl; autor: michał

Niezwykły mecz sprzed 40 lat wspomina "Dziennik Bałtycki". Arka Gdynia rozegrała spotkanie z Ruchem Chorzów w trudnym do uwierzenia miejscu – przy Traugutta w Gdańsku.

Reklama

W poniedziałek 31 października minęło dokładnie 40 lat od jednego z bardziej zadziwiających meczów w historii Arki Gdynia. Ten jeden raz gdynianie w roli gospodarza występowali przy Traugutta w Gdańsku, co dziś wydaje się kompletnie nierealne.

W 1971 roku jednak tak nie było. Arka szukała odpowiedniego miejsca do rozegrania cieszącego się wyjątkowym zainteresowaniem meczu z Ruchem, który określano jako hit jesieni. Gdyński stadion był za mały, a gdański dawał znacznie większe możliwości. I się zapełnił.

Stadion Lechii Gdańsk Fot: Bartosz Bartkowiak / Stadiony.net

- Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Wtedy jednak jeszcze nie było takiego antagonizmu na linii Arka-Lechia. Tak naprawdę to nawet tego nie odczuliśmy, że gramy w Gdańsku. Zresztą na stadionie było wielu kibiców z Gdyni, którzy siedzieli wymieszani z gdańszczanami - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” wychowanek Lechii Mieczysław Rajski, wówczas piłkarz Arki.

Jak dodaje Rajski, atmosfery tamtego spotkania nijak nie można porównać z tym co na stadionach dzieje się obecnie. Według niego, teraz rozegranie takie meczu byłoby niemożliwe. - Myślę, że obecnie taki mecz nie doszedłby do skutku. Na stadionie pojawiłaby się garstka kibiców, a i atmosfera nie sprzyjałaby grze - uważa Rajski.

Reklama