Bytom: Kibice ufundowali remont budynku klubowego

źródło: DziennikZachodni.pl; autor: michał

Pieniądze najpierw miały pójść na trybunę, ale było za mało. Potem na boisko treningowe, a ostatecznie trafiły na modernizację budynku klubowego przy stadionie Polonii. Wszystko sfinansowali fani - pisze "Dziennik Zachodni".

Reklama

Dokładnie 65 108,92 zł zebrali kibice Polonii Bytom w 2009 roku. Chcieli akcją obywatelską zawstydzić miasto, które nie planuje dalszych wydatków na bytomski stadion. Docelowo zbiórki prowadzone w całym mieście miały pozwolić na budowę trybuny, ale suma była zbyt mała.

- Pierwotnie chcieliśmy wybudować boisko treningowe dla dzieci, ale nie było woli ze strony OSiR-u, aby dołożyć nam do tego około 15 tys. złotych - mówi dla "Dziennika Zachodniego" przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonii Bytom. - Dano nam jednak do zrozumienia, że pora już wykorzystać pieniądze zebrane w czasie naszej akcji i przekazane do Urzędu Miasta. No to postanowiliśmy przeznaczyć je na remont budynku klubowego przy stadionie. Wiemy, że powstał on jako prowizorka, ale stoi już od wielu lat i pewnie... jeszcze postoi. Niech przynajmniej trochę ładniej wygląda.

A wyglądać będzie tak, jak chcą tego kibice. Przynajmniej ogólnie, bo niektóre szczegóły nie przypadły im do gustu. Chcieli pomalowania budynku w niebieskie i czerwone pasy, ale czerwień jest bardzo ciemna, co nie wszystkim odpowiada. Poza elewacją poprawiane jest wnętrze. - W środku odnawiana będzie szatnia piłkarzy, WC, prysznice, wymieni się instalacje. Robi to firma jednego z członków grupy ultras Polonii - chwalą się kibice.

Reklama