Wrocław: Murawa gotowa po raz drugi

źródło: własne; autor: michał

Jej wartość w zamówieniu szacowano na 740 tys. złotych, ale powstała za 594. To i tak więcej niż powtarzane na potrzeby mediów "100 tys. €". Nowa trawa na wrocławskim stadionie już leży i oczekuje na pierwszy mecz.

Reklama

Jak szczyci się jedna z firm odpowiedzialnych za nowe boisko wrocławskiego stadionu, murawa została położona w rekordowym czasie. Instalację rozpoczęto 5 października, a boisko było gotowe 5 dni później, w sam raz na wizytę Michela Platiniego. Szef UEFA żartował w miniony wtorek, że teraz o trawę trzeba będzie dbać, by na Euro 2012 kibice nie wystawili organizatorom złego świadectwa.

Na razie jednak nic nie zwiastuje, by tak miało się stać. Murawa, która miała pochodzić z Węgier – podobnie do tej położonej przed wielkimi imprezami z września – ostatecznie przyjechała ze Szczecinka, z największej polskiej uprawy. Przygotowaniem jej podłoża, wyłożeniem i pielęgnacją zajęła się firma Ogród ze Skwierzyny. Zamówienie, którego wartość szacowano na 740 tys. zł, kosztowało ostatecznie 594 tysiące.

Trawniki z tej samej uprawy wcześniej w Polsce pojawiły się m.in. w Poznaniu, Puławach, Sulejówku czy Głogowie. Tymczasem zdjęcia leżącego już boiska we Wrocławiu podczas prób oświetlenia możecie zobaczyć w fotogalerii z budowy, dzięki życzliwości Wawrzuli z Forum Polskich Wieżowców.

Reklama