Tychy: Jest przetarg na nowy stadion!

źródło: własne

Fani GKS Tychy nie dostaną w tym roku nowego stadionu, ale przed mikołajkami powinni poznać komplet ofert od firm budowlanych. Właśnie rusza przetarg na nowy stadion, a termin składania ofert mija 5 grudnia.

Reklama

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie w drugiej połowie 2014 roku kibice GKS-u Tychy powinni zająć miejsca na odmienionym obiekcie. Dziś pojawiła się informacja o przetargu na budowę obiektu. Termin składania ofert mija 5 grudnia o 10:00. Wtedy poznamy oferty, a najlepsza powinna być wybrana na początku 2012 roku. Jeśli nie będzie protestów, jesienią lub zimą 2014 Tychy powinny otrzymać nowy stadion, bo czas realizacji zamówienia to 20miesięcy.

Zakładany przez miasto koszt inwestycji zmniejszył się, podobnie jak i przewidywana pojemność trybun. Ta druga spadła z ok. 18,5 tys. do dokładnie 15 300 miejsc. Analogicznie odchudzony jest budżet, który pierwotnie miał być na poziomie 100 mln zł, a w zamówieniu wynosi 81 mln.

Tychy nie powinny narzekać na brak zainteresowania przetargiem, bo postawiły oferentom tylko jeden wymóg – 100 mln zł przychodu netto w ostatnich 3 latach. Dzięki temu powinny uniknąć problemów z przedłużaniem procedury, jakich doświadcza Łódź w przypadku stadionu ŁKS.

Stadion GKS Tychy Fot: GKSTychy.info

Stadion GKS Tychy Fot: GKSTychy.info

Stadion GKS Tychy Fot: GKSTychy.info

Reklama