Tuluza: Architekci wybrani przed Euro 2016

źródło: Stadionwelt.de; autor: michał

Choć stadion w Tuluzie był modernizowany zaledwie 13 lat temu, czeka go kolejna bardzo znacząca przebudowa. Urośnie nie tylko o nowe miejsca siedzące, ale przede wszystkim o szeroką infrastrukturę dla klientów – poinformował Stadionwelt.de.

Reklama

Stade Municipal de Toulouse ostatnią znaczącą przebudowę przechodził przy okazji Mundialu 1998. Wtedy za projekt odpowiadali architekci Cardete Huet Architectes. Później ci sami projektanci rozbudowywali stadion w 2002 i 2006 roku. Tuluza jest dla nich najwyraźniej szczęśliwa, bo do spółki z Atelier Ferret zajmą się kolejną przebudową miejskiego obiektu w Tuluzie. CHA aktynie walczy o udział w projekcie Euro 2016, bo są już autorami koncepcji dla Lens (choć miasto może wypaść z grona organizatorów), a niedawno walczyli o projekt Saint-Etienne, tym razem bez powodzenia.

W Tuluzie zadaniem architektów będzie powiększenie trybun z ok. 36 do 40,2 tys. widzów. Forma stadionu zostanie zachowana, ale poza kilkoma tysiącami miejsc dojdzie wiele infrastruktury. Przede wszystkim pojawią się nowe pomieszczenia dla VIP-ów i inne przestrzenie komercyjne. Podwoi się też liczba sanitariatów dla zwykłych kibiców, podnosząc standard całego obiektu.

Reklama